BİTLİS
Pazar, 20 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Bitlis Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
Milli sporcuların spor hayatı bitiyor
Yazı boyutu            
BİTLİS (İHA) - Bitlis'te Milli atlet Gökhan ve Serdar Durer isimli kardeşler, babalarının tayininin Bitlis'ten Tatvan ilçesine çıkması nedeniyle antrenman için her gün ilçeden Bitlis'e geliyorlar.

Bir bankanın Bitlis şubesinde çalışan Mehmet Sabri Durer'in tayini Tatvan ilçesindeki şubesine çıkınca, Milli sporcu olan çocukları Gökhan ve Serdar Durer ise antrenmanlarını yapmak için her gün Bitlis'e gidip gelmek zorunda kalıyorlar.

Yaşanan sıkıntılar nedeniyle çoğu zaman antrenman yapamadıklarını belirten Gökah Durer, "Ağabeyimle birlikte Balkan Şampiyonası katılmak üzere Bulgaristan'ın Sapareva Banya kentinde idik. Öğrendik ki babamızın tayini çıkmış. Buna rağmen moralimizi bozmadık ve Serdar ağabeyim büyükler, ben de gençler kategorisinde kürsüye çıktık. İkimizde madalya ile ülkemize döndük. Mükafat yerine babamızın tayini ile cezalandırıldık. Tatvan'da çalışmalarımı bu yıl istediğim gibi sürdüremedim. Sürekli Bitlis'e gidip gelmek ise çok büyük sıkıntı oldu. Mesafe uzak değil fakat gidip gelmek problem. Bazen minibüsün dolması için bir saat beklediğim oluyor. Şimdi bu durumda ben nasıl başarılı olacağım. Buna rağmen sporumu bırakmadım. Geçen yıllara göre performansım çok düştü. Bunu da belgeleyebilirim" diye konuştu.

Yetkililerin bir an önce bu sıkıntıya el atmaları gerektiğini ifade eden Serdar Durer ise Yaşanan sıkıntının düzeltilmesini istedi. Bitlis Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nden hiçbir destek görmediğini ifade eden Durer, "Diğer illerdeki sporcu arkadaşlarım bulundukları illerin valileri, belediye başkanları tarafından sürekli ödüllendiriliyorlar. Yine hepsinin sponsoru var. Bende babamdan aldığım harçlıkla yarışmalara gitmek zorunda kalıyorum" ifadelerini kullandı.
Durer kardeşlerin antrenörü Hıdır Aydın ise uzun yıllar spor yapan Durer kardeşlerin tam formlarının zirvesine çıktıkları bir dönemde böyle bir sıkıntı ile karşılaştıklarını kaydetti. Aydın, "İki sporcumuz daha 1 yıl önce ülkemize madalya getirdiler. Gökhan daha genç yaşına rağmen hem krosta, hem pistte, hem de dağ koşularında aldığı başarılar ile sadece ilimizin değil, ülkemizin gururu oldu. Fakat gelin görün ki olmaması gereken sorunlar ile uğraşıyoruz" şeklinde konuştu.

BİTLİS Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER SPOR HABERLERİ
büyüklerimize huzur verdik
OkulumuzdaN Fen Lisesi Kazanan Öğrenciler
Fatih Terim'e 9 maç ceza
Tolunay'ın Trabzon'u rahat kazandı
Olimpiyat İkincisinden Ziyaret
Galatasaray: 74 - Fenerbahçe: 72
Tokat'ta bir garip mezarlık dersi
Gerekli girişimler yapılacak
Arena'da çifte bilet rezaleti