İZMİR
Pazar, 20 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
İzmir Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
Yakın koruma eğitimi veren okul açtı
Yazı boyutu            
TÜRKİYE'ye gelen ünlü yıldızların yakın korumalığını yapan 48 yaşındaki Savaş Menteş, İzmir'e yerleşerek İsmiral Şirketler Grubu'nun bünyesinde yakın koruma eğitimi veren okulu eğitime açtı.

Önümüzdeki ay Karşıyaka'da hizmete girecek okulda eğitimin yanı sıra Türkiye ve dünyanın dört bir yanında koruma hizmetleri verecek bir şirket olarak faaliyette bulunacaklarını belirten Savaş Menteş, ilginç hayat hikayesiyle de dikkat çekti. Savaş Menteş, “35 yıl Avrupa ve ABD'de yaşadım. Yüksek eğitimimi Almanya'da işletme üzerine yaptım. Bu işe başlamamda organizatör Ahmet San'ın büyük emeği vardır. Türkiye'ye gelen birçok ünlü starın yanı sıra beş yıl boyunca A Milli Futbol Takımı ve Galatasaray'da görev yaptım. Almanya'da 10 yıllık bir dedektiflik özgeçmişimin ardından Ahmet San ile 25 yıldır bu sektörün içinde birlikteyim” dedi.

Türkiye'de bodyguardların kavga çıkardığı haberlerinin gazetelerde sık sık yer aldığına dikkat çeken Menteş, “Gerçek bir bodyguard adam dövmez. Bodyguard kapıda çalışmaz. Kapı güvenliği yapan arkadaşlar olarak adlandırabiliriz. Bodyguard adı üstünde beden korur, kavga etmez. Yakın dövüşü bilmeli, koruduğu insanın kan grubunu, hastalığını, alerjilerini, kullandığı ilaçları, ne yediğini, ne içtiğini bilmesi lazım” diye konuştu.

ABD'de 5 yıl boyunca 250'nin üstünde dünya starını koruduğunu ifade eden Savaş Menteş, “Las Vegas ve Los Angeles'da Mike Tyson'dan Paris Hilton'a kadar birçok startla çalıştım. İyi derece de İngilizce ve Almanya biliyorum. Benim hocam Filistinli Abu Yunus. Vurmaktan çok korumak ve olay yerinden kaçırmayı öğretti. Michael Jackson'u 50 yıl jübilesinde Cannes'da korudum. Son olarak Kevin Costner, Paris Hilton ve Türk Milli Takımını korudum” dedi.

İsmiral Şirketler Grubu'nun bünyesinde VIP Yakın Koruma eğitimleri vereceğini belirten Menteş, “Kendine güvenen, bu işe meraklı genç kız ve erkekleri eğiterek, dünyanın her yerinde göreve hazır hale getireceğiz. Yüksek eğitim ve yabancı dil tercihimiz olacak. Psikoloji, diksiyon, yakın koruma, halkla ilişkiler, yabancı dil gibi eğitimler de programımızda yer alacak” diye konuştu.

Hürriyet gazetesi


İZMİR Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER MAGAZİN HABERLERİ
Bayanlar Başkanı Kadın Efe İlan Etti
Cemil Özeren hayatını kaybetti
Ehliyetine el konuldu
Hazal yüzünden kavga ettiler
'Memati' çocuk filminde oynuyor
Sosyete dünyasında şok ayrılık!
Borsa'dan Çerçioğlu’na Teşekkür
Yardım Sevenlerden Altungün’e Plaket
Başörtülüleri kızdıracak benzetme