GAZİANTEP
Çarşamba, 16 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Gaziantep Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
Gaziantep nüfusu 1 milyon 402 bine oldu
Yazı boyutu            

TURGUT BOZGEYİK
GAZİANTEP (İHA) - Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Gaziantep Bölge Müdürü Ahmet Tan, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ile yapılan nüfus sayımında Gaziantep nüfusunun 1 milyon 402 bin kişiye ulaştığını söyledi.
Tan yaptığı açıklamada, Türkiye'deki 81 il arasında en büyük nüfus artışının yüzde 6'lık oranla Gaziantep olduğunu söyledi. Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemi ile yapılan nüfus sayımına göre Gaziantep'in nüfusunun 1 milyon 402 bin kişiye ulaştığını belirten Tan, şu ana kadar 60 bin kişiye ise ulaşamadıklarını belirtti. Gaziantep merkez nüfusunun 1 milyon 50 bine ulaştığını belirten Tan, Nizip dışındaki ilçelerde nüfus artışının olmadığını kaydetti. Tan, "Gaziantep merkez nüfusu 1 milyon 50 bine ulaşırken, Nizip hariç diğer ilçelerde nüfusta düşüş oldu. Gaziantep'te yüzde 6'lık bir nüfus artışı görünüyor. Ayrıca 81 il içerisinde en büyük nüfus artışı da Gaziantep'te oldu. 31 Temmuz itibariyle bizim alandaki işimiz sona erdi. Artık Nüfus Müdürlüğü ile Belediyeler çalışmaları devam ettirecekler. Kayıtlarını yenilemeyen vatandaşlarımızın, Nüfus Müdürlüğü ve belediyelerimizde açılan numarataj bürolarına başvurmaları gerekmektedir. Hiç kayıt yaptırmayan vatandaşlarımız ise, TÜİK'e gelerek 31 Aralık tarihine kadar kayıt yaptırmalıdır. Bu tarihe kadar adres değişikliklerini Nüfus Müdürlüğü yapacaktır. Kayıt yaptırmayan vatandaşlarımız 31 Aralık'tan sonra 2 bin 500 YTL ceza ödeyecekler" şeklinde konuştu.
2008 yılından itibaren artık kamu kurumlarının hizmetlerini bu yeni sistem üzerinden yapacaklarını vurgulayan Tan, "Vatandaşlarımız ilgili yasa gereği sisteme kayıt olmak zorundadırlar. Vatandaşlarımızdan bu konuda duyarlılık ve anlayış bekliyoruz. 31 Aralık tarihine kadar gelip kayıtlarını yaptırsınlar. Ben bir yıldan beri bunu anlatmaya çalışıyorum. Eğer bir kanun varsa Devlet onu uygulamak zorundadır. Artık bütün Devlet kurumları hizmetleri bu adresler üzerinden verecektir. Yeni kayıt sistemine göre adresi bulunmayan vatandaşlarımız hiçbir hizmetten faydalanamayacak. Ayrıca birde 2 bin 500 YTL gibi ağır bir ceza ödemek zorunda kalacak. Onun için bir an önce gelip kayıtlarını yaptırmaları kendileri için iyi olacaktır" dedi.

GAZİANTEP Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER YAŞAM HABERLERİ
Dursunbey İlçesinde Bayram Kutlaması
Dursunbey İlçesinde Bayram Kutlaması
Fikri CONKER'İN MUTLU GÜNÜ
Matematik Şampiyonları Nazilli'den...
Samsun tepkili
AFAD yardıma hazır
İmralı'ya savunma kalkanı geliyor
Sosyal medya karıştı
Silahlı örgütlere özel düzenleme!