ADIYAMAN
Pazar, 20 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Adıyaman Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi
Yazı boyutu            
ADIYAMAN (İHA) - Adıyaman'da üçüncü basamak sağlık hizmetlerini yürütecek Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi'nin kısa zamanda faaliyete geçmesi, il genel meclis üyelerinin kararına kaldı.
Adıyaman Üniversite Rektörü Prof. Dr, Mustafa Gündüz, yaptığı basın toplantısında tıp fakültesi için satın alınması gereken bina inşaatlarına Devlet Planlama Teşkilatının (DPT) ödenek ayırtmasının il genel meclis üyelerinin kararına bağlı olduğunu belirtti. Üniversitenin senato toplantı salonunda düzenlediğini basın toplantısında Gündüz, alınacak kararın Adıyaman için tarihi bir karar olduğunu ve il genel meclis üyelerinin aciliyet içeren bu kararı bir an önce alması gerektiğini belirtti.
Adıyaman Üniversitesi'ni tercih eden öğrenci sayısının hızlı yükselişi, bütçeden en az harcamanın yapılması ve en fazla ek ödenek alan üniversite olarak model olduğunu belirten Prof. Dr. Mustafa Gündüz, üniversitenin bu seviyeye getirilmesinde Adıyaman'ın yetkililerinin birlikte hareket etmesi olduğunu kaydetti.
Gündüz, "Halk üniversitelerden hizmet alıp almadığına bakar. Üniversitede kaç öğrenci, kaç akademisyen olduğuyla fazla ilgilenmez. Halka hizmet ise tıp fakültesi araştırma hastanesiyle olur.Bizde tıp fakültesi araştırma hastanesinin kurulması için satın almayı planladığımız iki hastane inşaatıyla anlaşma sağladık. DPT'den bu hastane inşaatlarının satın alınması için ödenek istedik. Yapılan çalışmalar sonrasında 2 milyon TL üniversite bütçesinden, 4 milyon 250 bin TL. DPT' den, 4 milyon 250 bin TL maliyeden ödenek ayrılması yönünde karar verildi. Fakat DPT tüm bu ödeneklerin gönderilmesi için, satın alınan yerlerin bitişiğinde bulunan İl Özel İdaresi'ne ait yerden 20 dönümlük alanın üniversiteye tahsisini şart koştu" dedi.
Vali Ramazan Sodan'ın sorunu çözmek için gayretli çalışma sergilediğini belirten Rektör Gündüz, "Arazinin tahsisi için ivedi olarak karar bekleniyor. Ben İl Genel Meclis üyelerinin, Adıyaman için çok önemli olan bu dönemeçte isimleriyle bu kararda rol almalarını bekliyorum. Eğer bu tarihi karar biran önce alınırsa, 10 gün içersinde hastane inşaatları kamulaştırılmış olacaktır. Adıyaman'da 3. basamak sağlık hizmetinin verilmesi ve başka illere hasta sevkini önlemek için bunu ivedilikle yapılması gerekmektedir" diye konuştu.

ADIYAMAN Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER SAĞLIK HABERLERİ
Efes-Millipark Arasına Bisiklet Yolu
BAYANLAR YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI
BAYANLAR YÜZME HAVUZU HİZMETE AÇILDI
Ramazan Bayramı Kutlu Olsun
Keti Yaylası Susuzluk Problemi
Ne Mutlu Türküm Diyene
Türkiye'de üretilecek
Cinnet getiren asker dehşet saçtı
MEVLÜT KANDİLİ