GİRESUN
Çarşamba, 16 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Giresun Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
Adaylık yarışından galip çıkıcam dedi
Yazı boyutu            
GİRESUN (İHA) - Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Giresun Belediye Başkan aday adayı Ayhan Akten, "Değişim, Gelişim ve Sosyal Belediyecilik" sloganıyla çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
Akten, İHA muhabirine yaptığı açıklamada, 29 Mart tarihinde yapılacak olan Mahalli İdareler Seçimi'nde partisinden Giresun Belediye Başkan aday adayı olmak için sürdürdüğü il başkanlığı görevinden ayrıldığını hatırlattı. AK Parti'de Giresun Belediye Başkan aday adaylığının belirlenmesi sürecinin devam ettiğini vurgulayan Akten, adaylık yarışından kendisinin galip olarak çıkacağına inandığını vurguladı.
Proje çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Akten, "Kendimizden eminiz. Ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Belediye başkan adayı olduğumuz açıklandıktan sonra Giresun'un geleceğine şekil verecek projelerimizi açıklayacağız" dedi.
"Değişim, Gelişim ve Sosyal Belediyecilik" sloganıyla çakışmalarını sürdürdüğünü ifade eden Akten, "Yerel kalkınma manasında bugüne kadar yapılanların daha üstüne çıkmak, çıtayı yükseltmek istiyoruz. Gayretimiz bu. Bunu da başaracağımıza inanıyoruz. Birşeyler yapıldı. Ama çıtanın yükseltilmesi gereken alanlar var. Özellikle kentin gelişimi, vizyonu, değişimi şart olan konular. Sosyal belediyecilik çok çok önemli konudur. İnsanımız insanca yaşamaya layıktır. Belediyenin kapısı insanların evinin kapısı gibi olmalıdır. Belediye insanın ikinci evidir. Belediyecilik de o evde insanı mutlu etme sanatıdır. Dolayısıyla hem o evde, hem de dışarda insanı mutlu etmek zorundayız. Biz de bunu sağlayacağız. Değişim, gelişim ve sosyal belediyecilik sloganıyla hareket ediyorum. Yıllardır bu şehirde şu yapılacak, bu yapılacak denildi, ama fazla ileri gidilemedi. Su borusu döşemek, asfalt yapmakla, kaldırım taşı döşemekle bu işler olmaz. Giresun'da yapılan şeyler, güzel şeyler. Bunları takdir ediyoruz. Ama bunların daha da ötesine gitmek zorundayız. Bu şehri çağdaş bir görüntüye kavuşturmamız gerekiyor. Şehre girildiğinde burası bir şehirmiş denecek estetik bir yapıya kavuşturmak gerekiyor. Bu şehirde işsizlikle ilgili büyük mücadele vermek gerekiyor" şeklinde konuştu.
İl başkanlığı döneminde Giresun'a büyük hizmetlerde bulunduğunu savunan Akten, hizmetlerini şimdi de belediyecilik alanında sürdürmek istediğini vurgulayarak "Önce genel merkezimiz, ardından da halkımızın tekdiriyle, il başkanlığım döneminde yaptığım hizmetlerime, belediyecilik alanında sürdüreceğime inanıyorum" diye konuştu.

GİRESUN Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER SİYASİ PARTİLER HABERLERİ
'Atatürk'ü çıkartan' iki parti
Velioğluspor Zonguldak Play-Offlarına
Ülke güvenliğini tehlikeye düşürmez mi?
Tarih, Erdoğan'ı affetmeyecek!..
Sürece İmralı karar veriyor!
'Dokunulmazlığımı kaldırın, aklanayım'
'2,5 milyar doların' hesabını sordu!
BDP'den AKP'ye 'Başkanlık' sinyali
Toplantı dışarı yansıtılmasın!