ANTALYA
Pazartesi, 21 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Antalya Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
AKP Alanya adayı
Yazı boyutu            

Süper Lig hakemlerinden Kuddusi Müftüoğlu, AK Parti'den Alanya'ya belediye başkan aday adayı oldu.

Aday adaylığı için AK Parti Alanya İlçe Teşkilatı'na Finlandiyalı eşi Pauliina Tuba Müftüoğlu ile gelen Kuddusi Müftüoğlu, aday adaylığı başvuru formunu İlçe Başkanı Hüseyin Güney'e verdi. Daha sonra parti binası önünde kendisini bekleyen kalabalığa konuşma yapan Müftüoğlu, Alanya'da doğup büyüdüğünü ve bu topraklarda ''Kuddusi Müftüoğlu'' olduğunu söyledi.

Müftüoğlu, 38 yıllık yaşamında, gerek çalışma hayatında gerekse hakemlik yaşamında Alanya halkının onayını ve desteğini her zaman yanında hissettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

''Bu desteğe her zaman layık olmaya gayret gösterdim. Bugün daha büyük hedeferle huzurunuzdayım. Bu hedef, her meslekten, her görüşten hemşehrilerimle birlikte Alanya'yı yönetme, halkla birlikte halkın belediyesini kurma hedefidir. Uzunca bir süredir Alanyamızdaki sivil toplum kuruluşlarının yöneticileriyle, kanaat önderleriyle, değişik dünya görüşüne sahip hemşehrilerimle yaptığımız görüşmeler ve değerlendirmeler sonucunda bu kararı aldım. AK Parti'nin milliyetçi, muhafazakar ve demokrat kimliğinin, şahsımın öteden beri süregelen dünya görüşüyle tam olarak örtüşüyor olması, AK Parti'yi seçmemdeki en önemli etkendir. 'Alanya'ya AK Parti ile hizmet' görüşünü benimsedim. AK Parti'nin yurt çapında gösterdiği değişim ve gelişim vizyonu, Alanyamızda da izlenmelidir, izlenecektir.''

Müftüoğlu, üniversitede şehir plancılığı eğitimi aldığını ve bu konudaki bilgi, birikimlerini Alanya'ya aktararak hizmet etmek istediğini kaydetti.
Alanya'da AK Parti'nin kendisiyle birlikte 5 aday adayı bulunduğunu hatırlatan Müftüoğlu, aday gösterilmemesi durumunda da AK Parti için çalışmaya devam edeceğini, partinin göstereceği adayı destekleyeceğini bildirdi.

Müftüoğlu, bir gazetecinin ''Hakemliği bırakacak mısınız?'' sorusuna, ''Aday adaylığı ve adaylık sürecimde hakemliğe devam edeceğim. Seçilirsem de devam etmeyi düşünebilirim, ama bunu o zaman yeniden değerlendiririz'' yanıtını verdi.

Antalya'nın Alanya ilçesinde 1970 yılında Doğan Kuddusi Müftüoğlu, 9 Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Bölümü mezunu. 1995 yılından bu yana şehir planlamacısı olarak da çalışan Müftüoğlu, 10 yılı Süper Lig'de olmak üzere 16 yıldır faal futbol hakemliği yapıyor. Evli ve 3 çocuk babası olan Müftüoğlu, İngilizce, Almanca ve Fince biliyor.

sabah


ANTALYA Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER SİYASİ PARTİLER HABERLERİ
'Atatürk'ü çıkartan' iki parti
Velioğluspor Zonguldak Play-Offlarına
Ülke güvenliğini tehlikeye düşürmez mi?
Tarih, Erdoğan'ı affetmeyecek!..
Sürece İmralı karar veriyor!
'Dokunulmazlığımı kaldırın, aklanayım'
'2,5 milyar doların' hesabını sordu!
BDP'den AKP'ye 'Başkanlık' sinyali
Toplantı dışarı yansıtılmasın!