SAMSUN
Çarşamba, 16 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
Samsun Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
İş Kurma Danışmanlık Destek Projesi
Yazı boyutu            
SAMSUN (İHA) - Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Destek Projesi eğitimi, bugün Samsun'da başladı.
Progem Eğitim ve Danışmanlık Şirketi ile Küçük Ölçekli Sanayi Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) tarafından imzalanan protokol çerçevesinde Küçük Ölçekli İş Kurma Danışmanlık Destek Projesi eğitimi bugün Samsun'da start aldı. Ticaret ve Sanayi Odası Davut Altan Meclis Salonu'nda işsizlerin katıldığı eğitim, KOSGEB ve İŞKUR'un koordinasyonunda Progem Eğitim Danışmanlığı'na bağlı 6 uzman tarafından veriliyor. Progem Genel Müdürü Adnan Hacıbebekoğlu, Özelleştirme İdaresi başkanlığında
KOSGEP ve İŞKUR tarafından koordinasyon sağlanarak finanse edilen eğitimle hedeflerinin 160 kişiye eğitim vermek, 120 kişiye iş planı kurmaları konusunda yol haritası hazırlamak ve 16 kişiye kendi işlerini kurma fırsatı sağlamak olduğunu söyledi. Kişi kendi işini kurduktan sonra 10 yıl boyunca bütün fizibilite çalışmasını da yapacaklarını belirten Hacıbebekoğlu, "İşini kuracak kişinin yasal olarak kuruluş işlemlerini yapabilmeleri konusunda biz bizzat destek vereceğiz. Finansman konusundaki kaygıları
birlikte gideriyoruz. Sıfır sermayesi olan bir kişi de, aslında uygun bir iş fikri bulduğunda çok cazip iş kollarında girişimci olma şansına sahip olabiliyor" dedi.
Tecrübe konusuna da değinen Hacıbebekoğlu, "Tecrübe konusunda sadece bir sistemi organize ederek çok başarılı girişimcilik örneklerine dünyanın her tarafında rastlamak mümkün. İyi bir planlamayla başarılı girişimcilik örneği ortaya çıkarılabiliyor. Finansman, tecrübe konularında, hele de 'Şu kriz ortamında iş bulmak kolay mı?' diyenleri buraya bekliyoruz. Çünkü biz bu soruların cevabını birlikte arayalım istiyoruz. Samsun'da 50-60 bin işsiz var. İşsiz olan kişinin korkuları ve kaygıları çok fazla.
Samsun'da bu işsizlerin kendilerini nerede istihdam edebilecekleriyle ilgili kaygıları olduğunu gördük. Bizim de bu kaygılara cevabımız, 'Kendi işinizi kurmayı dener misiniz?' oldu. Biz insanlara bu zamanda iş kurmanın iş bulmaktan daha kolay olduğunu anlatıyoruz" diye konuştu.
Girişimci adayları, 6 saatlik ön bilgilendirme eğitiminin ardından 18 saat sürecek olan sertifika eğitimi alacak. Bu eğitimlerin ardından iş kurmak isteyen kişilere, danışmanlar işin belirlenmesi konusunda yardım edecek. Yapılacak hizmetler karşılığında ücret alınmayacak. Toplam 9 ay sürecek olan proje, 30 Haziran 2009'da sona erecek.

SAMSUN Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »
HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER İŞ-KARİYER HABERLERİ
Yapılan işler kontrol edildi
Tüketici lehine bir karar daha
KHGB yılllık toplantısı yapıldı
Süt projesi kazandı
Bayanların seminer sonu belge töreni
Civanyaylagı hızlı başladı.
İNCEÇAYIR GENÇLİK
KÖYÜMÜZÜN YENİ TAKIMI KURULMUŞTUR
Yemin mersiaminde ailesi de vardı