İSTANBUL-ASY
Perşembe, 17 Nisan 2014
Turkmedya.com Google 
Anasayfa |  Sitene Ekle |  Üye Girişi |  Künye | İletişim  
İstanbul-Asy Ana Sayfa
İLÇELER
KATEGORİLER
Anasayfa
Çevre
Eğitim
Ekonomi
İş-Kariyer
KOBİ
Kültür/Sanat
Magazin
Medya
Polis/Adliye
Röportaj
Sağlık
Şirketler
Siyasi Partiler
Spor
Yaşam

Almanya
Hollanda
Fransa
Kıbrıs
Ülke Seçiniz
Add to Google
Add to Google
AK Parti Kartal’da Başkanlar değişti
Yazı boyutu            
Tevfik Erk/ Fethi Satıcı / İstanbul- Ak Parti Kartal ilçe Teşkilatı 3. Olağan Genel Kurulu Kartal Hasan Doğan, Spor Kompleksi’nde yapıldı. Saygı duruşu yapıldıktan sonra İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Genel kurula AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen, Spor’dan sorumlu Devlet Bakanı Edibe Sözen, AK Parti İstanbul Milletvekilleri Mehmet Sekmen, Nusret Bayraktar, İdris Güllüce, Hüseyin Besni, Mustafa Ataş, Hasan Yardımcı, Mehmet Beyazıt Denizcigil, AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Bapuşçu, İl Başkan Yardımcısı Av. Hüsamettin Koçak, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti kurucu üyesi Yasemin Kumral, Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük, İl Genel Meclis üyeleri Kenan Çakal, Ahmet Demir, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis üyesi Temel Yaz, AK Parti Pendik Belediye aday adayı Hüsamettin Elçi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Ünsal Kıraç, Abdi Kesimal, AK Parti Kartal Kadın Kolları Başkanı Mine Hekimoğlu ve delegeler katıldı.

YOĞUN BİR KATILIM OLDU

Resmi protokol ‘un yanı sıra genel kurul delegelerinin, partililerin ve vatandaşların büyük ilgi gösterdiği genel kurul’da polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı görüldü. 375 delegenin oy kullandığı bildirildi.

COŞKUYLA ALKIŞLANDI

Genel kurul öncesi ilk konuşmayı AK Parti Kartal ilçe Teşkilatı Kurucu Başkanı Hasan Altuntaş, yaptı. Siyasi çevrelerde “Politikanın Bey efendisi” olarak tanınan ve sevilen Hasan Altuntaş yapmış olduğu konuşma şunları söyledi: “ AK Parti Kartal ilçe Başkanlığı olarak düzenlemiş olduğumuz 3. Olağan Kongremize katılımınızdan dolayı hepinizi hoş geldiniz der, kongremizin partimiz ve milletimiz için hayırlı sonuçlar doğurmasını dilerim. 14 Ağustos 2001’de kurulan partimiz o gün kendisine çizmiş olduğu vizyonuna uygun olarak kısa zamanda milletimizin gönlüne girmeye başarmış, 3 Kasım 2002 genel seçimler de de milletimizden vekâlet alarak Türkiye’yi değiştirip, dönüştürmek, gecikmiş yılları telafi etmek, ekonomik kaosu düzene koymak, özgür ve müreffeh rüyasını gerçekleştirmek üzere iktidar direksiyonunu ellerini almıştı” diye konuştu.

Altuntaş, “ Sayın konuklar, değerli delege arkadaşlarım. Şan ve şeref dolu yedi yılın sonunda önemli bir nöbet değişimine tanık oluyorsunuz. Mahkeme Kadı’ya Mülk değildir özleyişini üreten Anadolu ruhunun bugün AK Parti ‘nin ve AK Partimizin çatısı altında yaşıyor. Makam ve mevkilerin geçici olduğunu, kalıcı olanın bu hoş kubbede hoş bir seda olduğunu bilerek görevimizi sürdürdük. Şahsıma tevdi edilen kurucu başkanlık görev sürem içersinde Kartal teşkilatı olarak canla, başla çalıştık. Bayrağın elden ele geçmesi, bu yarışta bize yeni yarışçıların taze heyecanlarını da katacak hizmet yarışı için seçilecek arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Yeni seçilecek partili arkadaşlarım kaldıkları yerden devam edeceklerdir. Bugün ilçe başkanınız olarak sizlere bu nöbet değişimini müjdelerken aynı zamanda da kendi adıma da büyük bir heyecan ve mutluluk hissediyorum. Bu nöbet değişimi bizi daha da motife edecek, görevi devir alan genç arkadaşlarımızla birlikte kaldığımız yerden devam edeceğiz. Tecrübelerimizi ilçe teşkilatımızın yeni yönetici kadrosunun önüne koyacak, bu süreçte üzerimize ne düşerse yapacağız. Yedi yıl boyunca bize destek veren Genel Merkezimize, İl Başkanlığımıza, yönetim kurulu arkadaşlarıma, belediye başkanımıza, meclis üyelerimize, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza, mahalle yönetimlerimize ve sandık kurullarımıza yürekten teşekkürlerimi arz ediyorum. Ancak bu süreçte hiçbir hatanın ve kusurun işlenmediği düşüncesinde de değilim. İnsan ilişkililerinin olduğu her yerde istenerek olmasa da, istemeden meydana gelen mutlaka hata ve kusurlar olur. Zorlu, sıkıntılı süreçlerden geçerken kalpleri incinen, yeterince takdir görmediği hissiyatı ile yüreği burkulan birçok kardeşimiz olabilir. Bu süreç içersinde bizden beklenmeyen bazı kusurlar işlemiş olabiliriz. Yönetimdeki arkadaşlarımı tenzih ederek bu tür hatalarımız. Kusur ve davranışlarımız için hepinizden yüce gönüllük bekler, hoş görmenizi dilerim. Bu duygu ve düşünceler içersinde seçeceğiniz yeni kadroya şimdiden başarılar diliyor ve hepinizi sevgiler, saygılar sunuyorum. Kongremiz partimize ve milletimize hayırlı ve uğurlu olsun”şeklindeki konuşması coşkuyla alkışlandı.

Partiye olan katkı ve hizmetlerinden dolayı çeşitli hediyeler verildi. Bu arada AK parti genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Edibe Sözen, Devlet Bakanı Murat Başeski oğlu ve İstanbul BüyükşehirBelediyesi Başkanı Mimar Kadir Topbaş birer konuşma yaparak yeni seçilecek yönetim kurulu üyelerine teşekkür etti.

TEK LİSTE ÇIKTI

Gündemin ilgili maddeleri doğrultusunda gerçekleşen Kartal Ak Parti 3. Olağan Kongresi’nde tek liste çıktı. Kapalı oy, açık tasnif şeklinde yapılan seçimde Temurhan Yıldız, AK Parti Kartal ilçe Başkanı seçildi. Kartal Belediye Başkanı Arif Dağlar, Kongrede ilk oyu kullanan delege oldu. Yeni Başkan Av. Temurhan Yıldız ise oyunu en son kullanan delege olarak basın mensuplarına oyunu sandığa atarken poz verdi. Yeni Başkan Av. Temurhan Yıldız, seçim sonuçları açıklandıktan sonra delegelere teşekkür etti.

BAŞARI İLE YÖNETTİLER

Ak Parti Kartal İlçe Teşkilatı’nın 3. Genel Kurul Kongresini AK Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Cengiz Tayfur, Divan Başkanı, Başkan Yardımcılıklarına da Zivar Dündar, Divan Kâtipliklerine de Neşe Bayraktar, Mine Hekimoğlu ve Muharrem Denktaş seçildiler.

İŞTE YENİ YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Av.Temurhan Yıldız, Başkan

Üyeler Yüksel Gülhan, Ayşe Yılmaz, Mehmet Yücel, Tarif Karakoç, Zehra Gültepe, Levent Çaylı, Ferhan Özdemir, Nuri Sütlü, Asif Bektaş, Ahmet Şahin, Onur İncehasan, Zehra Bozkurt, Faruk Aydın, Ahmet Bektaş, Özcan Elmastaş, Yasemin Uzunali, Güler Taşer, Ömer Türken, Canan Baba, Yüksel Akın, Basri Baloğlu, Levent Işık, Mahmut Evren, İsa Arsoy, Coşkun Karadağ, Zeynullah Atılgan, Hanife Gürcan Özkan, Edip Sizgek ve Azmi Aydın.

İL ASİL DELEGE LİSTESİ

Av.Temurhan Yıldız, Arif Dağlar, Muhammer Bektaş, Mine Hekimoğlu, Hasan Altuntaş, Muharrem Karslı, Gürsoy Erol, Gülseren Topuz, Fahri Kalyoncu, Faruk Bilal, Behiye Albayrak, Bayram Sungur, Bilal Aslan, Ahmet Demir, Hüseyin Kıvrık, İbrahim Öztemel, Temel Yaz, Mehmet Göze ve Abdullah Bayram.

İSTANBUL-ASY Türkmedya.com TEMSİLCİSİ Olmak için Lütfen Tıklayın »


HABERİ ARKADAŞINA GÖNDER
Haberi Yazdır
Arkadaşının Mail Adresi YORUMLAR
Yorum Ekle Tüm YorumlarDİĞER SİYASİ PARTİLER HABERLERİ